Sukienki dla druhen

Bycie druhną to ogromne wyróżnienie — w końcu taką role powierza się najbliższym kobietom w swoim życiu. Ale jest to także odpowiedzialność. Podczas ceremonii wszystkie obiektywy będą skierowane na Młodą Parę i orszak ślubny, dlatego ważne jest, żebyś czuła się pięknie w swojej sukience dla druhny. W tym ważnym dniu musisz wspierać Pannę Młodą, która zapewne będzie pod wpływem wielkich emocji, i za wszelką cenę nie dopuszczać do kryzysowych sytuacji. Jeśli Młoda Para nie sprecyzowała, jaką kreację masz tego dnia nałożyć, skorzystaj z naszych propozycji sukienek druhen.

Druhny sukienki obowiązki

Każda kobieta marzy o tym, żeby zostać poproszoną o bycie druhną na weselu ukochanej siostry czy najbliższej przyjaciółki. Musisz jednak być świadoma, że z tą rolą wiąże się też kilka obowiązków. Twoim głównym zadaniem będzie szeroko zrozumiana opieka nad Panną Młodą. Możesz pomóc jej w wyborze sukni ślubnej, a potem towarzyszyć makijażystce i kosmetyczce w przygotowaniach przez samą ceremonią. Druhnom często powierza się w trakcie imprezy weselnej drobne zadania organizacyjne. Mają znać scenariusz całego dnia i dbać o ogólny porządek imprezy. Często to również one pomagają Parze Młodej witać gości i kierować ich do odpowiednich miejsc przy stołach.

Jaka sukienka dla druhny będzie odpowiednia?

Czasami zdarza się tak, że Panna Młoda w trakcie planowania wesela ustala również sukienki druhen i świadkowej. Jednak ten zwyczaj nie jest w Polsce jeszcze tak popularny, jak na zachodzie. Jeżeli Państwo Młodzi chcą mieć w swoim orszaku ślubnym świadków, druhny i drużbów, najczęściej decydują się na zasugerowanie im kolorów stylizacji. Może również być tak, że wszystkim gościom pozostawiają wolną rękę. Nie mając żadnych ograniczeń, wpisujesz więc do wyszukiwarki hasło „druhna sukienka”. Ale co dalej? Wybór w internecie jest tak duży, że czasem ciężko zdecydować się na cokolwiek. Czym się kierować podczas wyboru przez przyszłą druhnę sukienki, żeby wyglądać pięknie i adekwatnie do okazji?

Przede wszystkim pamiętaj, że tego dnia najbardziej błyszczeć ma Panna Młoda. Otrzymując propozycję zostania druhną, spotkałaś się z dużym wyróżnieniem, ale na weselu bezwzględnie powinnaś pełnić rolę drugoplanową. Pannie Młodej często pomagają przy wyborze sukienki druhny. Wiedząc z wyprzedzeniem, jak będzie wyglądała suknia ślubna, postaraj się, żeby Twoja kreacja była od niej zdecydowanie skromniejsza.

Ponieważ do obowiązków druhny należy pomoc w sprawach organizacyjnych nie tylko przed i po, ale również w trakcie wesela, zadbaj o to, żeby Twoja sukienka dla druhny była wygodna i nie krępowała Ci za mocno ruchów. Przygotuj się na to, że możesz zostać poproszona o podbiegnięcie gdzieś z ważną informacją albo przeniesienie otrzymanych od gości prezentów do specjalnie wyznaczonej do tego celu sali.

Jaki kolory sukienek dla druhen będą najbardziej pasowały do okazji? Jeśli nie masz z góry narzuconego dress codu, zdecyduj się na coś w pogodnych kolorach. Biel powinna być zarezerwowana dla Panny Młodej, natomiast czerń to wciąż jeszcze w wielu kręgach kontrowersyjny wybór. Tego dnia lepiej, żebyś unikała przykuwania zbyt wielkiej uwagi. Wybierz więc coś bezpiecznego. Oczywiście nie oznacza to koniecznie, że jesteś skazana na nudną stylizację! W końcu obiektywy będą skierowane przede wszystkim na Młodą Parę i wybrany przez nią orszak weselny. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że zależy Ci, aby wyglądać elegancko i kobieco. Pamiętaj po prostu, żeby nie naruszać ustalonych norm, ale kierować się przy wyborze sukienki dla druhny zasadą rozsądku i odpowiedniego wyważenia pomiędzy elegancją a skromnością.