Czarna sukienka na wesele

Obecnie weselny dress code nie jest już tak restrykcyjny, jak przed laty. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na noszenie kreacji we wszystkich kolorach. Dwa z nich — czerń i biel — niegdyś szczególnie kontrowersyjne , teraz nie są dłużej uważane za faux pax. To wspaniała wiadomość dla miłośniczek tych ponadczasowych kolorów. Specjalnie z myślą o nich wybraliśmy z oferty sklepów internetowych najciekawsze propozycje czarnych sukienek na wesele w najróżniejszych odsłonach. Zdecyduj się na fason, w którym Twoja sylwetka będzie wyglądać najpiękniej.

Czarna sukienka na wesele - hit czy kit?

Kiedyś panował przesąd, że czarna sukienka na wesele przynosi pecha, a założenie jej na radosną uroczystość to nic innego, jak faux pas. Jednak w dzisiejszych czasach ślubny dress code nie jest już taki restrykcyjny, a przesądy to przeżytek. Nie musimy więc już tak przywiązywać wagi do symboliki kolorów.

Mówi się, że czerń trzeba umieć nosić i że to jeden z najbardziej zdradliwych kolorów. Unikaj jej od stóp do głów. Przesada może doprowadzić do tego, że będziesz wyglądać na przytłoczoną, ponurą. Żeby dodać stylizacji lekkości, warto rozjaśnić sukienkę czarną na weselę przy pomocy kolorowych dodatków. Zarzuć na ramiona piękny szal, kup kontrastujące szpilki albo postaw na mocny akcent na ustach (klasyczna krwista czerwień to zawsze dobry pomysł!). Możliwości jest wiele. Jeśli ślub odbywa się latem, a Państwo Młodzi lubią estetykę boho, możesz wpiąć we włosy kilka świeżych kwitów lub poprosić florystkę o przygotowanie spinki ozdobionej roślinami. Wykorzystuj pomysłowe dodatki do stworzenia interesującej i przykuwającej oko stylizacji, nawet wtedy, gdy jej podstawą jest zwykła czarna sukienka na wesele.

Dlaczego warto wybierać czarne sukienki na wesele?

Czerń to synonim elegancji, klasy i ponadczasowości. Nigdy nie wychodzi z mody, pasuje do wszystkich typów urody. W końcu nie bez powodu Coco Chanel jest najbardziej rozpoznawalna dzięki swoim projektom kultowej „małej czarnej”. Sukienki na wesele czarne są bezpieczną opcją dla pań, które nie są pewne, co założyć na nadchodzącą imprezę lub nie mają wiele czasu na wymyślanie stylizacji. Czerń to sprawdzona opcja zawsze wtedy, gdy szukasz czegoś na ostatnią chwilę.

Poza tym jeśli nie lubisz przepłacać i wydawać pieniędzy na niepraktyczne ubrania, których prawdopodobnie nie założysz więcej niż raz, sukienka na wesele czarna będzie strzałem w dziesiątkę! Dzięki jej uniwersalności, możesz ją później z powodzeniem nosić do pracy czy na kolejne imprezy rodzinne. Wystarczy kilka nowych dodatków, aby Twoja stylizacja nabierała za każdym razem całkiem odmiennego charakteru. Płaskie obuwie typu balerinki oraz jeansowa katana sprawią, że Twoja sukienka czarna na wesele będzie odpowiednia nawet jako podstawa niezobowiązującego stroju na co dzień.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do zdecydowania się na sukienkę czarną na wesele i stworzenie przy jej pomocy pięknej stylizacji, w której będziesz się czuła i wyglądała pięknie.